Başkan Akın, Hıdrellez Şenlikleri’ne katıldı

Başkan Akın, Hıdrellez bereketini vatandaşlarla birlikte yaşadı

Geride bıraktığımız hafta sonunda; Kepsut’un kırsal Mahmudiye Mahallesi ile Sındırgı’nın kırsal Yüreğil Mahallesi’nde düzenlenen Hıdrellez Şenlikleri’ne katılan; Kepsut’un kırsal Mahmudiye Mahallesi ile Sındırgı’nın kırsal Yüreğil Mahallesi’nde düzenlenen hayırlarda Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, büyük ilgi ve içtenlikle karşılandı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, geride bıraktığımız hafta sonunda; Hızır ve İlyas peygamberlerin buluştuğu gün olarak kabul edilen Türk kültüründe de önemli bir yeri olan Hıdrellez Şenliklerine katıldı. Balıkesir’de de her yıl büyük bir coşkuyla kutlanan Hıdrellez Şenlikleri kapsamında; Kepsut’un kırsal Mahmudiye Mahallesi ile Sındırgı’nın kırsal Yüreğil Mahallesi’nde düzenlenen hayırlarda vatandaşlarla birlikte vakit geçirerek eğlencelere katılan Başkan Ahmet Akın, büyük ilgi ve içtenlikle karşılandı.

‘SİZE EN YAKIN AHMET AKIN’

Hıdrellez Şenliği geleneğinin Balıkesirli vatandaşların gayretiyle en güzel şekilde sürdüğünü dile getiren Başkan Ahmet Akın “Cenabı Allah’ın bereketi üzerinizde olsun. Başta annelerimiz olmak üzere emeği geçen tün hemşerilerime teşekkür ederim. Onların o güzel yemeklerini yedik. Hayırlarınız kabul olsun. Huzurlu mutlu günlerde yeniden birlikte olalım. Birlikte hareket edeceğiz. Her zaman söyledim, size en yakın Ahmet Akın. Yemyeşil doğada, insanlarımızın bir araya gelerek büyük bir coşkuyla kutladığı Hıdrellez Günümüz kutlu olsun” diye konuştu.

S.S. Yüreğil Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Sındırgı Belediyesi tarafından işletilen Jeotermal Sebze ve Meyve Kurutma Tesisi’ni de ziyaret ederek incelemelerde bulunan Başkan Akın, yapılan işler hakkında brifing aldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2024, 13:27

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER