BASKİ'de büyük acı

Balıkesir'in Altıeylül ilçesinde, su terfi istasyonunu temizlemek için kuyuya giren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (BASKİ) çalışanları Mustafa Karakoç ve Ceyhun Balcı, gazdan zehirlenerek yaşamlarını yitirdi. Durumu ağır olan Mehmet Neşeli ise hastanede tedavi altına alındı.

BASKİ'de büyük acı

Edinilen bilgilere göre geçtiğimiz Pazartesi günü saat 15.30 sıralarında Balıkesir Merkez Atıksu Arıtma Tesisi'nin Altıeylül ilçesine bağlı kırsal Ovaköy Mahallesi'nde bulunan terfi istasyonundaki pompa arızası üzerine Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan BASKİ çalışanları Mehmet Neşeli, Mustafa Karakoç ve Ceyhun Balcı, bölgeye yönlendirildi. Kuyuya giren işçilerden haber alınamayınca 112 Acil Çağrı Merkezi aranarak, bilgi verildi. Olay yerine gelen itfaiye, AFAD ve sağlık ekipleri tarafından kuyudan çıkarılan 3 işçi ilk müdahalelerinin ardından ambulansla Atatürk Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan işçilerden Mustafa Karakoç ve Ceyhun Balcı’nın tüm müdahalelere rağmen yaşamlarını yitirdikleri, yaralı olan Mehmet Neşeli'nin ise tedavisinin sürdüğü öğrenildi. Kuyuda biriken metan gazından zehirlendikleri öğrenilen acı olay, BASKİ camiası ile tüm Balıkesir’i yasa boğdu.

Baski'den Açıklama Geldi

BASKİ'den de 2 işçinin hayatını kaybetmesiyle ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Pompa arızası sebebi ile girilen istasyon, BASKİ'yi acıya boğdu. 31 Temmuz 2023 Pazartesi günü öğle saatlerinde Balıkesir Merkez Atıksu Arıtma Tesisi'nin Ovaköy'de bulunan terfi istasyonunda pompa arızası meydana gelmiştir. Arızaya müdahale için Mehmet Neşeli, Mustafa Karakoç ve Ceyhun Balcı olay yerine intikal etmişlerdir. Ceyhun Balcı'nın ve Mustafa Karakoç'un gazdan etkilenmeleri üzerine 112, İtfaiye ve AFAD ekipleri olay yerine çağrılmıştır. Gelen ekiplerin ilk müdahalesi ile Mehmet Neşeli hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınmıştır. Mustafa Karakoç ve Ceyhun Balcı tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştır. Yaşanan elim kaza sonucu Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve BASKİ Genel Müdürlüğü personelleri büyük üzüntü yaşamaktadır."

Törenle Son Yolculuklarına Uğurlandılar

Yaşamlarını yitiren Ceyhun Balcı ve Mustafa Karakoç, BASKİ Genel Müdürlüğü hizmet binası önünde düzenlenen törenle, gözyaşları arasında son yolculuklarına uğurlandılar. Cenaze törenine Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Milletvekilleri, Belediye Başkanları, BASKİ Genel Müdürü İzzet Günal ve Baski Çalışanları ile aileleri ve sevenleri katıldı.

(Bekir Terzioğlu)

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2023, 15:46

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER