Edremit'te ‘7. Yorkshire Kanarya Şov Yarışması’ heyecanı 

Edremit Belediyesi'nin katkılarıyla hazırlanan Edremit Yorkshire Kanarya Kulübü'nün düzenlediği kanarya severlerin ilgiyle izlediği "Yorkshire Kanarya Show" bu sene de rekora koştu.

Edremit'te ‘7. Yorkshire Kanarya Şov Yarışması’ heyecanı 

 Balıkesir'in Edremit ilçesinde Edremit Yorkshire Kanarya Kulüp (EYCC) tarafından 7. Yorkshire Kanarya Şov Yarışması’na ilgi büyük oldu. Yarışmaya Türkiye genelinden 2 bin kanarya, duruş, ses ve renklerinin canlılığıyla dereceye girebilmek için yarıştı.  
  Güre Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen yarışmada, kanaryalar duruş, ses ve renkleri ve güzelliğine göre değerlendirildi. Yarışmanın hakemliğini ise Steve Edmond, Dominique Fıumarelli, Angelo Ması ile Nicolas Lıennard yaptı. Yarışmada, Best Yoksıre Kanarya Show Best kategorisinde Bilgin Örkün birinci, Sedat Taçgün ikinci ve Yorkmask Grup üçüncü oldu. 13. Yeşil Parklak Tüy kategorisinde ise, Tuncay Reşit birinci, Ahmet Dönmez ikinci, Mustafa Sarı ise üçüncü oldu. 2. Düz Sarı Mat Tüy Erkek kategorisinde, Nevzat Akın birinci, İlhan Gözgeç ikinci ve Ali Asfuroğlu’nun kanaryası üçüncü oldu. 

 Kanarya üreticisi ve Edremit Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Tamer Acar da yarışmaya katıldı. Acar, etkinliğin dünyanın en büyük kanarya yarışması olduğunun altını çizerken, yıl boyu emek harcayarak Türkiye ve Dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılara teşekkür etti.
  Dereceye giren kanaryaların sahiplerine ödülleri, Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Canlı, Edremit Belediye Meclis Üyesi Metin Aktaş, Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu Başkanı Oğuz Özkaya, Edremit Yorkshire Canarya Kulüp Başkanı Mahmut Balcı ve yönetim kurulu ile protokol üyeleri tarafından verildi.
  (İsmail İrgörücü)

Ayrıntılı fotoğraflara sayfalarımızı beğenerek aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.

https://www.facebook.com/korfezdehaber

https://www.facebook.com/groups/korfezdehaber

https://twitter.com/korfezdehaber

https://www.instagram.com/korfezdehaber/

https://www.youtube.com/@KorfezdeHaberTR

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2023, 22:14

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER