Edremit'te yeni kaymakamlık binası 3 katlı olacak

Edremit'te yeni  kaymakamlık binası 3 katlı olacak

Edremit’te eğitim, sağlık, güvenlik ve kamu  hizmetleri başta olmak üzere kamu yatırım projeleri hız kesmeden devam ediyor.

İlçeye yeni yapılacak olan kaymakamlık binasının ise 3 katlı olması beklenirken, dağınık olan tüm birimlerin aynı çatı altında toplanmasının hedeflendiği öğrenildi. 

 

Bu kapsamda geçtiğimiz gün AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal, AK Parti İlçe Başkanı Ekrem Umutlu ve beraberindeki heyet, Edremit’te yapımı devam eden kamu yatırımlarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgiler aldılar.

 

İlk olarak Edremit’te tüm kamu kurumlarının tek çatı altında toplanacağı Yeni Hükümet Konağı inşaatı şantiye alanını ziyaret eden Milletvekili Mustafa Canbey, Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal ve AK Parti İlçe Başkanı Ekrem Umutlu; Hükümet Konağı’nın yapım işini üstlenen yüklenici firma yetkilisi İnşaat Mühendisi Gürcan Seyhun’dan inşaatın süreçleri ile ilgili bilgiler aldılar.

 

Daha sonra İbrahimce Mahallesinde yıllar önce temeli atılan, ancak uzun zamandır atıl vaziyette bekleyen Ulu Cami inşaatını yerinde inceleyen Milletvekili Mustafa Canbey, Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal, AK Parti İlçe Başkanı Ekrem Umutlu ve beraberindeki heyet yakın bir zamanda  Cami projesinin küçük ölçekli bir şekilde yapılarak bünyesinde; Aile Danışmanlığı, Rehberlik Kursu, Kur’an Kursu vb gibi sosyal, kültürel ve eğitim kurslarının düzenleneceği müjdesini verdiler.  

Akabinde İbrahimce Mahallesinde asayiş ve güvenlik açısından koordinasyonun sağlanması amacıyla kurulması planlanan 2 katlı İbrahimce Polis Noktası alanında incelemelerde bulunuldu.

 

Ziyaretler kapsamında Gazicelal Mahallesi Muhtarı Nizamettin Dağ ve İbrahimce Mahallesi Muhtarı Hüseyin Çanaklı’yı ziyaret eden AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal, AK Parti İlçe Başkanı Ekrem Umutlu ve beraberindeki heyet, mahallenin sorunları, çözüm önerileri ile ilgili muhtarlardan bilgiler alarak vatandaşlarla sohbet etti.

 

Son olarak ilçe merkezinde esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal ve AK Parti İlçe Başkanı Ekrem Umutlu ve beraberindeki heyet, Edremit çarşı merkezinde gerçekleştirilen doğalgaz altyapı çalışmaları hakkında yetkililerden bilgiler alarak, esnaf ve vatandaşların sorun, istek ve önerilerini dinlediler.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2021, 14:32

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER