Engelli Gençler Askerlik Heyecanı Yaşadı

Engelli Gençler Askerlik Heyecanı Yaşadı

Vali Hasan Şıldak, Balıkesir Bakım Mühimmat Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda bir günlük temsili askerlik yapan engelli gençlere terhis belgelerinin verildiği törene katıldı. 

Törene Vali Şıldak ve Eşi Fatma Nur Şıldak'ın yanı sıra Garnizon ve 9.Ana Jet Üs Komutanı Hv. Plt. Tuğg. Ergin Dinç, Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutanı Tuğg. Mahmut Büyükcingi, Bakım Mühimmat Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Bkm. Alb. Dr. Tayfun Türkoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Alpaslan Kaplan, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Ertem Küçük, Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb.Tarık Hekimoğlu, askeri personel ve engelli bireylerin aileleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan Bakım Mühimmat Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Bkm. Alb. Dr. Tayfun Türkoğlu anne ve babaların evlatlarını Türk Silahlı Kuvvetleri saflarına, bir bayram coşkusu içinde gönderdiklerini söyledi. Silah altına alınmaları mümkün olmayan özel vatandaşların bu ödevlerini sembolik olarak da olsa yerine getirebilmeleri maksadıyla her yıl Mayıs ayı içinde temsili askerlik uygulamasının icra edildiğini, asker ocağının kendine özgü sıcak ortamını kısa süreli de olsa yaşayacaklarını dile getirdi.

Bir gün süreyle askerlik heyecanı yaşayan engelli gençler Türk Bayrağı ve silah üzerine el koyarak yemin etti. Ailelerinin gururlu bakışlarıyla askerlik yemini eden engelli bireyler katılımcılar tarafından büyük akış aldı. Vatani görevlerini başarıyla tamamlayan engelli askerlerin terhis belgeleri ise Vali Şıldak ve protokol üyeleri tarafından verildi. Belgelerin verilmesinden sonra askerler resmi geçit ile ailelerine duygu dolu anlar yaşattı.

Törenin ardından Vali Şıldak ve Eşi, Bakım Mühimmat Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Bölge Bandosunun Balıkesir Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirdiği Gençlik Konserine katıldı. İlgiyle izlenen konser sonunda emeği geçen herkese teşekkür eden Vali Şıldak, bir yıllık eğitimlerini tamamlayıp kurayla görev yerleri belirlenmiş olan personele görevlerinin hayırlı olması temennisinde bulundu.,

(Emre Terzioğlu)

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER