Herkes görevli sanıyordu. Ayvalık'ta reflektörlü yelek giyip kablo çaldılar

Körfez ilçelerine dadanan ve reflektörlü yelek giyerek kendilerine Telekom personeli süsü veren ve yolda çalışma yapan kişiler, jandarma tarafından kıskıvrak yakalandı. Kişilerin 8 tonun üzerinde kablo çaldıkları tespit edildi. Yakalanmaları için özel ekip görevlendiren jandarma ekipleri 4 kişiyi kıskıvrak yakaladı. Adliyeye sevk edilen kişiler tutuklandı.

Balıkesir ili mülki sınırları içerisinde özellikle körfez ilçelerinde, kendilerini Türk Telekom saha personeli gibi göstererek, Türk Telekom Müdürlüğüne ait maddi değeri yaklaşık 600 bin TL olan 2 bin 524 metre haberleşme nakil kablosu kimliği belirsiz kişi yada kişilerce çalınmıştır. Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca olayın aydınlatılmasına yönelik Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT) ve Asayiş Timlerinden özel bir ekip oluşturdu.
 
Yapılan ısrarlı ve titiz çalışmalar neticesinde; Ayvalık İlçesi, Altınova Mahallesi, Anafartalar Caddesi üzerinde 23 Eylül 2021 tarihinde üzerlerine Türk Telekom Müdürlüğüne ait reflektif yelek giyerek, yol üzerine duba ve uyarı levhalarını yerleştirmek sureti ile çalışma yapan İ.Ö., M.B., R.K. ve V.K. isimli şüpheliler suç aletleri ile birlikte suçüstü yakalanarak gözaltına alınırken şüpheliler sevk edilmiş oldukları adli makamlarca tutuklandı. (Faruk Türk)

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2021, 21:37

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER