İl Millî Eğitim Danışma Komisyonu Toplandı

2023-2024 eğitim öğretim yılı "İl Millî Eğitim Danışma Komisyonu Sene Başı Toplantısı" Vali Yardımcısı Sayın Mustafa Çek başkanlığında, Balıkesir Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

İl Millî Eğitim Danışma Komisyonu Toplandı

İlimizdeki eğitim öğretim hizmetlerinin sürdürülmesinde karşılaşılan sorunlar hakkında, millî eğitimin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda çözüm önerileri hazırlamak ve eğitim öğretim hizmetlerinin toplumsal ihtiyaçlara göre geliştirilmesine esas olacak ilke ve yöntem önerilerinde bulunmak amacıyla gerçekleştirilen toplantıda; Balıkesir eğitim ailemiz bir araya geldi.

Ana gündem maddesi olarak ilimizdeki "Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri" ile ilgili yapılan çalışma ve planlamalar üzerinde durulan toplantının açılış konuşması, Vali Yardımcısı Sayın Mustafa Çek tarafından yapıldı.

Eğitimin doğumdan başlayarak ölüme kadar devam eden bir süreç olduğunu vurguladığı açılış konuşmalarını gerçekleştiren Vali Yardımcısı Sayın Mustafa Çek, "Ailede başlayan eğitim öğretim süreci okullarımızda hem kültürel değerlerin hem de bilgilerin aktarılmasıyla profesyonelce devam ediyor. Balıkesir'de var olan eğitimdeki kalitenin daha da artırılması için etik değerlerden, akademik başarıya kadar çocuklarımızı ilgilendiren her konuda siz danışma komisyonumuzun görüş, öneri ve taleplerini dinlemek için buradayız." ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmalarının ardından İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı, ilimizdeki 2023-2024 eğitim öğretim yılına dair istatistiki bilgilerin aktarıldığı bir sunum gerçekleştirdi.

Balıkesir'de bütün kademelerdeki okullaşma oranının ülke genelinin üzerinde olduğunu belirten İl Müdürümüz Ali Tatlı, kurum türlerine göre okullaşma oranlarını aktardı. İlimizde ikili eğitim yapan okul sayıları, resmi/özel ilkokul ve ortaokul öğrenci sayıları, taşımalı öğrenci bilgileri, açık öğretim öğrenci sayıları, pansiyonlar, destekleme ve yetiştirme kursları, halk eğitim merkezlerinin kursiyer sayıları, rehberlik araştırma merkezleri, tam zamanlı kaynaştırma, özel eğitim sınıfı, destek eğitim odası ve öğrenci sayıları ile eğitim yatırımları hakkında bilgi veren Müdürümüz; ülkemizin ekonomik kalkınması ve gençlerimizin istihdamının sağlanmasında, mesleki ve teknik eğitime atfedilen değerin önemine değinerek mesleki ve teknik eğitim veren liselerimizde başarılı çalışmalar yürütüldüğünü ifade etti.

Balıkesir'de eğitime dokunan her kesimden katılımcının olduğu toplantıda; komisyon üyeleri gündem maddeleri ile ilgili görüşlerini paylaştı. Üyeler arasında yer alan okul/kurum yöneticileri, öğretmen, öğrenci ve velilerimize de söz veren Vali Yardımcısı Mustafa Çek; ilimizdeki eğitim öğretim faaliyetleri hakkında öneri ve talepleri dinledi. İlimizde var olan eğitim kalitesini yükseltmek için eğitimin tüm paydaşlarının iş birliği içinde hareket etmesinin önemine değindi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2023, 15:01

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER