İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı 4 taş oynadı

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı 4 taş oynadı


İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı; Çiğdem Batubey Ortaokulunu ziyaret ederek okul yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. 
Okulda incelemelerde bulunan Ali Tatlı, sınıfları ziyaret ederek öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Başarıya giden yolda; hedef belirleme, düzenli ders tekrarı, erteleme alışkanlığından vazgeçme, öz disiplin kazanma, gerektiğinde telefon ve televizyona hayır diyebilme, kitap okuma ve okuduğunu anlama gibi davranış ve kazanımların çok önemli olduğunu vurgulayan Tatlı; öğrencilerin bu yeterlilikleri kazanmak için çabalamaları gerektiğini, bu konuda öğretmen ve ailelerin öğrencilere yol gösterici olacaklarını söyledi. 
Okul bahçesinde öğrencilerin oyunlarına eşlik eden Ali Tatlı; çocukların yaşadığı dünyayı ve çevreyi tanımasını sağlamada oyun oynamanın önemli bir araç olduğunu, oyun içerisinde bütün duyularını kullanan çocuğun yaparak ve yaşayarak; bilgi ve becerileri oyunla içselleştirerek daha kalıcı ve doğal bir şekilde öğrenmeyi gerçekleştirdiğini belirtti.

(Bekir Terzioğlu)

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2022, 15:41

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER