"Kızılay Kitap Eczanesi" törenle hizmete girdi

"Kızılay Kitap Eczanesi" törenle hizmete girdi

Türk Kızılay Balıkesir İl Merkezi, Atatürk Şehir Hastanesi Başhekimliği ile yapmış olduğu protokol çerçevesinde Atatürk Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahi Servisinde "Kızılay Kitap Eczanesi" nin tefrişatını gerçekleştirdi.

Yenilenen yerin çılışını İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Yakup İmren, Atatürk Şehir Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Abdullah Osman Koçak ve Türk Kızılay Balıkesir İl Başkanı M. Burak Kelemençe gerçekleştirdi.

Projelerine sahip çıktıkları ve her türlü kolaylığı sağladıkları için İl Sağlık Müdürlüğü ile Hastane Başhekimine; ayrıca kitap bağışları nedeniyle de Açık Kitap Vakfına ve Ahmet Kot' a teşekkürlerini sunan Kelemençe, "Çok inandığımız bu projemizin açılışını 29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftasına yetiştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu projemiz ile hastanemizde yatan evlatlarımızın acılarını bir an olsun unutturmak, hastanede geçen vakitlerinin bereketlendirmek ve Kızılayımızı tanıtarak Kızılayın kara gün dostu olduğunu aşılamayı hedefledik. Proje kapsamında hazırladığımız matbu reçetelerimizde hasta evlatlarımıza günde 3 defa 10' ar sayfa kitap okumaları gerektiğini tavsiye ediyoruz. Reçetenin doktoru tarafından hazırlandığını düşünen hasta evlatlarımızda, taburcu olduklarında kitap okuma sayesinde iyileştiği düşüncesinin oturmasını hedefliyoruz. Projemizin hayırlara vesile olmasını ve tüm Ülkemize yayılması gerektiğini inanıyoruz." dedi.

(Bekir Terzioğlu)

Ayrıntılı fotoğraflara sayfalarımızı beğenerek aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.

https://www.facebook.com/korfezdehaber

https://www.facebook.com/groups/korfezdehaber

https://twitter.com/korfezdehaber

https://www.instagram.com/korfezdehaber/

https://www.youtube.com/@KorfezdeHaberTR

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2023, 16:21

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER