Kübra organ bekleyenlere umut oldu

Bandırma'da TIR'la çarpışan otomobilde yaralanan Kübra Aygörmüş'ün (29), tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşmesi üzerine, geçtiğimiz yıl organlarını da bağışlayan genç kadının aile ile yapılan görüşme sonrası organları 5 kişiye umut oldu.

Kübra organ bekleyenlere umut oldu

Bilindiği üzere, geçitğimiz gün Bandırma Devlet Hastanesi kavşağında meydana gelen kazada, 11 TD 302 plakalı dorse takılı 11 AAB 206 plakalı çekici ile 06 D 5341 plakalı otomobil çarpışmıştı. Kazada otomobil sürücüsü Mert Kaplan ile yanındaki Yasin İris (25), Büşra Aygörmüş (24), Kübra Aygörmüş (29) ve TIR şoförü Uğur Erdil yaralanmış, kontrolden çıkan TIR ise Bandırma Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği bahçesine girip park halindeki 10 F 3584 plakalı otobüs,10 CEE 67 plakalı otomobil ile 10 AEF 10 plakalı 3 aracın üzerine düşüp, yan yatmıştı.

Yaralılardan Kübra Aygörmüş doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı, beyin ölümü gerçekleşti. Kübra Aygörmüş'ün karaciğer ve korneaları Bursa Uludağ Üniverisitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne, böbrekleri ise Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gönderilerek, organ bekleyen 5 hastaya nakledildi.. 

(Faruk Türk)

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2021, 19:56

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER