Milletvekili Mustafa Canbey: “Üç Vizyon Proje Ayvalık’a Değer Katacak ”

Milletvekili  Mustafa Canbey: “Üç Vizyon Proje Ayvalık’a Değer Katacak ”

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Balıkesir merkez ve ilçelerde projeleri takip etmeye, vatandaşlara bilgi vermeye devam ediyor. Ayvalık ilçesiyle ilgili önemli konuları kamuoyuyla paylaşan Milletvekili Mustafa Canbey vizyon projelerin detaylarını açıkladı.“Ayvalık üç vizyon projeyle dikkat çekecek.” diyen Mustafa Canbey, “Balıkesir’imizin en önemli ilçelerinden biri olan Ayvalık’ımızın tarihi binalarını restore ederek kentin mimarisine uygun bir şekilde şehrin yaşamına katıyoruz.” dedi.

Kız Meslek Lisesi’nde Restorasyon Başladı

İlçede yürütülen projelerle ilgili detaylar veren Canbey, “Daha önce Ayvalık Kız Meslek Lisesi, Özel İdare Binası ve İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak kullanılan binalar komple restore edilerek Kültür Merkezi’ne dönüştürülüyor. Aynı zamanda içerisinde bulunan Milli Eğitim ve Nüfus Müdürlüğü binaları da yıkılarak bahçeye katılacak. Gençler için dijital kütüphane, kitap okuma ve sohbet alanlarının olacağı Kültür Merkezi gençlere muhteşem bir imkan sunacak. Gençler ücretsiz internet kullanabilecek ve çay kahve eşliğinde sohbet edecek.” dedi.

Türkiye’nin İlk Ahşap Teknesi Ayvalık’ta Üretiliyor

Ayvalık olarak Türkiye’nin ilk ahşap teknesini inşaa etmenin gururunu yaşadıklarını söyleyen Canbey, “Ayvalık Pakmaya Kenan Kaptan Meslek Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri önemli bir başarıya imza atıyor. Türkiye’nin ilk ahşap teknesini inşaa eden öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyorum. Bakanlığımızın desteğiyle Türkiye’nin en büyük tekne imalat atölyesinin içinde bulunduğu meslek atölyesini kurmanın gururunu yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Uygulama Oteli’nin Yanı Halk Plajı Oluyor

Ayvalık’a yakışacak bir halk plajı müjdesi de veren Milletvekili Canbey, “Cunda Uygulama Oteli’nin hemen yakınında, eski MTA kampı olarak bilinen alanı vatandaşlarımızın ücretsiz olarak kullanacağı halk plajına dönüştürülüyoruz. Büyük emeklerle yapılan yatırım sonrasında içerisinde halk plajı, spor alanları, günü birlik yaşam alanlarının olacağı vizyon proje ile Ayvalık’ın hem doğal yapısı korunuyor, hem de halkımıza ücretsiz kullanacağı halka açık plaj düzenlenmesini kentimize katıyoruz.” dedi.

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER