Şehidimizi hüzünle kalbimize gömdük

Şehidimizi hüzünle kalbimize gömdük

Hüzünle kalbimize gömdük
#korfezdehaber
#oktaysalar
#sehit
#balya

Şehit Piyade Er Oktay Salar Toprağa Verildi 

Suriye’nin Ayn-El Arap bölgesinden Gaziantep’in Karkamış İlçesine ve Köprübatı Hudut Karakoluna düzenlenen havan saldırısı sonucu şehit olan Piyade Er Oktay Salar’ın naaşı baba ocağı Balya Çamavșar'da defnedildi. 

Terör örgütü tarafından yapılan havan saldırısı sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Er Oktay Salar’ın naaşı Balıkesir 9. Ana Jet Üs Komutanlığında düzenlenen karşılama töreninin ardından Balya İlçesi Çamavşar Mahallesi’ne getirildi.

Şehidin baba evinde helallik alınmasından sonra mahalle meydanında tören düzenlendi. Şehit Piyade Er Oktay Salar’ın naaşı, cuma namazını müteakip İl Müftüsü Celal Sürgeç’in kıldırdığı cenaze namazının ardından mahalle mezarlığına defnedildi. 

Cenaze törenine Vali Hasan Şıldak’ın yanı sıra Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan, Balıkesir Milletvekilleri Belgin Uygur, Mustafa Canbey, Adil Çelik, Yavuz Subaşı ve Fikret Şahin, Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Birol Şahin, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Ergin Dinç, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Tarık Hekimoğlu, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, siyasi partilerin temsilcileri, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2022, 17:29

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER