TÜRK OCAKLARI 110 YAŞINDA; BALIKESİR ŞUBESİ YENİ BİNASINDA…

TÜRK OCAKLARI 110 YAŞINDA; BALIKESİR ŞUBESİ YENİ BİNASINDA…

TÜRK OCAKLARI 110 YAŞINDA; BALIKESİR ŞUBESİ YENİ BİNASINDA…

Türk Ocaklarının kuruluşunun 110. yılı kutlanıyor; Balıkesir Şubesi de yeniden restore edilen 300 yıllık tarihi hizmet binasının açılışını gerçekleştiriyor…

1912 yılında, Milli Kültür ve ahlakın geliştirilmesi, Milli Birlik ve toplum yapısının sağlamlaştırılması amacıyla kurulan, Kamu yararına çalışan en eski ve en köklü bir sivil toplum kuruluşu olan Türk Ocaklarının 110. yılında Balıkesir Şubesi çok anlamlı bir törene de imza atıyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından tarihi sit alanında bulunan üç yüz yılık bir bina restore edilerek, Türk Ocaklarının hizmetine sunuldu. Çok görkemli bir hale getirilen yeni hizmet binasının 28 Mart Pazartesi günü saat 12.00’de törenle açılışı yapılacak.

Bu tören öncesinde de 110. kuruluş yılı nedeniyle Balıkesir Türk Ocakları Şubesi olarak da ayrıca etkinlikler düzenlendi.

27 Mart Pazar günü saat 14.30’da Avlu Kongre ve Kültür Merkezinde “Milli Mücadele ve Türk Ocakları” konulu bir panel gerçekleştirilecek.

Panele konuşmacı olarak; Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr Mehmet Öz, Türk Tarih Kurumu eski başkanı Prof. Dr. Cezmi Eraslan, İstanbul Türk Ocağı Başkanı Dr. Cezmi Bayram ve BAÜN Sosyal Bilimler Enstitü Başkanı Prof. Dr. Kenan Ziya Taş katılacaklar.

Yine 27 Mart Pazar akşamı saat 21.00’de de Türk Ocaklarının 100. Yılı özel konseri yapılacak. Şef-Sanat Yönetmeni Sıtkı Sahil’in yönetimindeki Balıkesir Türk Müziği Korosu’nun gerçekleştireceği konser Avlu Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki Fatih Salonunda icra edilecek.

(Sizden Gelenler)

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2022, 22:04

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER