Vali Ustaoğlu Basın Mensupları İle Buluştu

Vali İsmail Ustaoğlu Balıkesir genelinde görev yapan yerel ve ulusal basının sahipleri, temsilcileri ve çalışanlarıyla kahvaltıda bir araya geldi. 

Vali Ustaoğlu Basın Mensupları İle Buluştu

Balıkesir Öğretmenevi’nde düzenlenen programa Vali Ustaoğlu’nun yanı sıra İl Jandarma Komutanı Tümg. Nurettin Alkan, İl Emniyet Müdürü Hasan Yiğit, Basın İlan Kurumu Balıkesir Şubesi Müdürü Halil İbrahim Parlak, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili Hulusi Öztürk, Özel Kalem Müdürü İsmail Doğru ve basın mensupları katıldı. 

Kuva-yi Milliye Şehri güzel Balıkesir için aynı amaçla bir arada olduklarını ifade eden Vali Ustaoğlu programda yaptığı konuşmada, “Ortak amacımız bu nadide şehrin güvenliği, huzuru ve gelişimi için çalışmaktır. Şunu özellikle ifade etmem gerekirse ilimizin refahı için bizden önce hizmet bayrağını taşıyan Sayın Valilerimiz, Emniyet Müdürlerimiz, Jandarma Komutanlarımız ve tüm il yöneticilerimize şehrimizde gerçekleştirdikleri önemli ve kalıcı çalışmalar ve hizmetleri için teşekkür etmek istiyorum. Bu vesile ile huzurunuzda ilimize emeği geçen her bir kamu görevlisine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu. 

Ustaoğlu, “Toplumun Bütün Kesimlerini Kucaklayacağız”

Balıkesir’in tüm dinamikleri ile istişare ederek ortak aklı ön planda tutan bir yönetim anlayışıyla hareket etmeye çalışacağına değinen Ustaoğlu, “Göreve başladığım ilk gün dediğim gibi ”Bütün mesai arkadaşlarımızla insan merkezli, hukuka bağlı, insan haklarına saygılı, şeffaf ve hesap verebilen, toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir yönetim anlayışı temel felsefemiz olacak. Balıkesir’imizin tüm dinamikleri ile istişare ederek ortak aklı ön planda tutan bir yönetim anlayışıyla hareket etmeye çalışacağız. Her zaman vatandaşlarımızın arasında olacağız. Gelecek nesillere daha güzel ve yaşanabilir bir Balıkesir bırakmak için tüm mesai arkadaşlarımızla birlikte var gücümüzle çalışacağız.” şeklinde belirtti. 

Ustaoğlu, “Balıkesir’in Geleceğinde Güçlü Fırsatlar Var”

Balıkesir’in, Cumhuriyetin ikinci yüzyılında çok önemli fırsatları kendi içinde barındıran bir şehir olduğuna dikkat çeken Vali Ustaoğlu, “Balıkesir; güçlü tarım ve hayvan potansiyeliyle bırakın Türkiye’yi, Avrupa’yı doyuracak kapasiteye sahiptir. Diğer yandan termal kaynakları; önümüzdeki dönemde kaplıca dışında, seracılıkta da çok önemli yer tutacaktır.  İlimizin en güçlü potansiyeli olan turizmiyle, başta Balıkesir OSB olmak üzere ilçelerimizde bulunan 7 OSB ile gelecek adına güçlü fırsatlar sunmaktadır.” dedi. 

Ustaoğlu, “Asayiş ve Huzurun Teminini Hassasiyetle Devam Edecek”

Basınla iletişimde temel hedefin kamuoyunu doğru bilgilendirmek olduğunu söyleyen Ustaoğlu, “İlimizin imajının ve güzel görünümünün Ülke ve Dünya çapında olumlu olarak artırılmasına katkı sunmaktır. İl Yönetimi olarak başta şahsım olmak üzere kurumlarımızla basına açık olacağız. İletişim kanallarımız 24 saat üzerinden devam edecektir. Toplantımızın ana konusunun güvenlik odaklı da olmasını istedik. Bu konuda yaklaşık iki aydır ilimizin ve ilçelerimizin genel görünümünü ve suçla mücadelesinin resmini çıkarmaya çalıştık. Bu kapsamda; terörle ve teröristle mücadele, organize suç örgütleri, çete ve mafya türü suç grupları ile mücadele, gençlerimizi ve vatandaşlarımızı çağın en büyük illeti olan uyuşturucudan korumak için uyuşturucu ile mücadele, düzensiz göç ile mücadele, asayiş suçları ile mücadele, trafik kazalarını azaltma trafik düzenini sağlama gibi suç ve suçlular ile mücadelede beş önceliğimiz var. İlimizdeki mevcut hassasiyetin de aynı duyarlılıkla devam edeceğine inanıyorum.” ifadelerine yer verdi. 

Basın mensupları aracılığıyla neticeleri hızlı ve güvenilir şekilde Balıkesir kamuoyu ile paylaşacağını dile getiren Ustaoğlu, “Bizler ilk belirlemelerimizi yapıp, suç ve suçlu ile mücadelede önceliklerimizi ve tedbirlerimizi belirledik. Belirlediğimiz yoğun çalışma takvimi ile hızla aksiyon alarak, çalışmalarımızı sahada etkin bir şekilde yürüteceğiz.” diye konuştu. 

Vali Ustaoğlu, konuşmanın ardından basın mensuplarının gündeme ve Balıkesir’e dair sorularını yanıtladı.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2023, 13:38

Bekir Terzioğlu

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER