Van'da toplanan iş adamları uçak seferleri düzenlenmesini istediler

Edremit Ticaret Odası, Van Ticaret ve Sanayi Odasını Ziyaret Etti: Ortak açaıklamada, "Balıkesir-Edremit to Van- Edremit" sloganı ile uçak seferleri başlatılmasını istediler

Van'da toplanan iş adamları uçak seferleri düzenlenmesini istediler

Edremit Ticaret Odası  (ETO) Başkanı Ahmet Çetin, yönetim kurulu üyeris M. Emre Akdaoğan ve meclis üyesi Fahri Şık ile beraber Van Ticaret ve Sanayi Odası (VANTSO)’nı ziyaret ederken, 15-17 Eylül tarihleri arasında VANTSO tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Van Mutfak Yöresel Ürünler Gurme Fuarı’na katıldılar.

ETO Heyeti Van ziyaretinde, VANTSO ev sahipliğinde düzenlenen "Oda/Borsa Müşterek Meclis Toplantısı"na katıldı. Toplantıda konuşan VANTSO Başkanı Necdet Takva; oda çalışmaları hakkında bilgi vererek fuar için Van’a gelen oda/borsa yetkililerine teşekkür etti.

Meclis toplantısı sonrasında ETO ve VANTSO; Edremit'ten Edremit'e uçak seferlerinin başlatılması için "Ortak Basın Açıklaması" düzenledi.

VANTSO Başkanı Takva,, “Bilindiği üzere hem Balıkesir Edremit'te, hem de Van Edremit'te havaalanı var. Biz de bu kapsamda bir kardeşlik köprüsü kuralım istedik. Konuyu ilk olarak gündeme getiren ve bizlerle görüşen Edremit Ticaret Odası Başkanımız Ahmet Çetin'e teşekkür ederiz. Edremit'ten Edremit'e uçuşların olmalı. Bu vesileyle aradayız. Uçuşların yapılması ve ihtiyacın karşılanması adına ortak bir açıklama yapmak istedik. Bundan sonraki süreçte talebimizi ilgili kurumlara ve havayolu şirketlerine yapacağız. Hayata geçmesi durumunda ilişkilerimiz bir üst seviyeye taşınmış olacak” dedi.

ETO Başkanı Ahmet Çetin ise, “Öncelikle olarak konukseverlikleri için Van TSO'ya ve kıymetli Başkanı Necdet Takva'ya bizleri Van'a davet ettikleri için teşekkür ederiz. Burada olmaktan çok mutluyuz. Van Mutfak Gurme Fuarı'nı çok beğendik. Güzel bir fuar hayata geçirilmiş. Emeği geçenleri tebrik ediyoruz. Kendimizi şehrimizde gibi hissediyoruz. Balıkesir Edremit ile Van Edremit birbirine çok benzeyen, deniz kenarında ve yeşillikler içinde 2 çok güzel ilçe. Edremit'te yaşayan çok fazla Vanlı kardeşimiz var. Aynı şekilde Van'ı görmek isteyen çok fazla insanımız var. Bu nedenle uçak seferlerinin yapılmasını istiyoruz ve burada ilgili kurumlara çağrıda bulunuyoruz.
Yapılacak uçak seferleri ile Truva'dan Tuşba'ya bir kardeşlik ve dostluk köprüsü kurmak istiyoruz. Edremit'ten Edremit'e uçak seferleri ile kardeşliğimizi-dostluğumuz pekiştirerek kültürel ve ekonomik bir köprü kurmak istiyoruz” dedi.

Toplantıda konuşan VANTSO ve Edremit Ticaret Odası Yönetim Kurulu-Meclis Üyeleri; "Edremit to Edremit" sloganıyla uçuşların bir an önce yapılması gerektiğini vurguladılar.

 (Emre Terzioğlu)

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2023, 17:47

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER