Başkan Akın’dan; Bandırma ve Körfez’e deniz taksi müjdesi

Başkan Akın’dan; Bandırma ve Körfez’e deniz taksi müjdesi

Başkan Akın’dan; Bandırma ve Körfez’e deniz taksi müjdesi

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Bandırma’da gerçekleştirdiği Halk Günü Buluşması öncesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Akın “Bu yazdan itibaren bu bölgede ve Körfez’de deniz taksilerimizi göreceksiniz.” diyerek deniz taksi müjdesini verdi. 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Bandırma’da “Halk Günü Buluşması” öncesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Bandırma’da hayata geçirecekleri proje ve hizmetler hakkında basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Başkan Ahmet Akın, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ile tam bir uyum içerisinde çalıştıklarını vurguladı. 

“BÜTÜN PLANLAMALARI YAPTIK”
Bandırma’nın, Balıkesir’in şahane bir ilçesi olduğunu ifade eden Başkan Ahmet Akın “Balıkesir’imizin her noktasında olduğu gibi Bandırma’da da gelişme için bir yola çıktık. Yol haritamızı birlikte hazırlıyoruz. Hem onun ekibi hem de Büyükşehir’imizin ekibi tam bir mutabakat içerisinde. 1/5000’lik planlarını hazırladık çok az kaldı. Çok yakında Paşakent Kültür Merkezi Binamızın ihalesini yapıyoruz. Ona başlıyoruz yani. Bizim için önemli bir nokta. Çamlık’taki alanla ilgili de mutabakat sağlama içerisindeyiz. Bitince hemen onu da hızlandıracağız. Cumhuriyet Meydanımız, Sevgi Yolu düzenlemesi, ulaşım planımız ve kavşaklar ihtiyacımız olan bütün planlamaları yaptık.” dedi. 

“VAATLERİMİZİN ARKASINDAYIZ”
30-31 Mayıs günlerinde Balıkesir Dönüşüm Kongresi’ne basın mensuplarını davet eden Başkan Ahmet Akın “Bu Türkiye’de bir ilk. Burada iki gün boyunca Balıkesir’imizin 2050 vizyonunu bütün ilçeleriyle ortaya koyacağız. Burada; yol haritamızı, sonuç bildirgesiyle yapacaklarımızı da bilimsel temelli olarak altyapısıyla hazırlayacağız. Balıkesir, tüm ilçeleriyle Türkiye’nin parlayan yıldızı olacak. Borçların arkasına sığınarak da hiçbir şekilde sözlerimizden ve hizmetlerimizden geri durmayacağız. Tüm sözlerimizin, vaatlerimizin arkasındayız. Allah’ın izniyle hepsini de teker teker yerine getireceğiz. Şunu net söyleyeyim; Bandırma, Balıkesir’den çok güzel görünüyor.” dedi. 

DENİZ TAKSİ HİZMETİ BAŞLAYACAK
Yıl içerisinde deniz taksi hizmetini başlatacaklarının müjdesini veren Başkan Ahmet Akın “Balıkesir Deniz Otobüsleri altında çalışmalar başladı. Bu yazdan itibaren bu bölgede ve Körfez’de deniz taksilerimizi göreceksiniz. Altyapısını hazırladık özellikle Körfez tarafından; Ayvalık-Ayvacık arasında o bölgede çalışacak. Burada da sanıyorum Marmara Adası ile ilgili bir çalışma var. Bu dönem ilk hemen taksimiz geliyor. Ardından da diğerleri gelecek.” diye konuştu.

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER