Bigadiç İlyaslar Şehit Niyazi Elçin Ortaokulu gururumuz oldu

Bigadiç İlyaslar Şehit Niyazi Elçin Ortaokulu gururumuz oldu

BİGADİÇ İLYASLAR ŞEHİT NİYAZİ ELÇİN ORTAOKULU TÜRKİYE ŞAMPİYONU
Balıkesir genelinde okullarımızın farklı branşlarda kazandığı, toplumda spor kültürünün yaygınlaşmasına katkıda bulunan spor başarıları, hem öğrenciler hem de eğitim kurumları için büyük bir gurur kaynağı olmaya devam ediyor.
25-29 Nisan tarihleri arasında Muğla'nın Fethiye ilçesinde gerçekleştirilen Okul Sporları Softbol Türkiye Şampiyonası ve Okul Sporları Beyzbol Türkiye Şampiyonası, sporcuların yeteneklerini sergilediği ve büyük başarılar elde ettiği bir organizasyon oldu. 
Bu önemli etkinlikte, Bigadiç İlyaslar Şehit Niyazi Elçin Ortaokulu Yıldız Kızlar kategorisinde ''Türkiye Şampiyonu'' unvanını kazanarak Balıkesir'e büyük bir gurur yaşattı. Aynı tarihlerde düzenlenen Okul Sporları Beyzbol Türkiye Şampiyonası'nda ise Yıldız Erkekler kategorisinde ''Türkiye İkincisi'' olarak önemli bir başarıya imza attı.
Bu başarıların ardından, Bigadiç İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bekdüz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sefer Aydın, öğretmenler ve başarılı öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı'yı ziyaret etti. Bu ziyaret, öğrencilerin ve öğretmenlerin gayretlerinin takdir edilmesi ve elde edilen başarıların kutlanması açısından önemli bir anı oluşturdu.
İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek onların başarılarının diğer öğrencilere de ilham kaynağı olacağını belirterek şu ifadeleri kullandı:
"Bu tür sportif etkinlikler, öğrencilerimizin fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlayarak, takım ruhunu ve rekabeti teşvik etmektedir. Bigadiç İlyaslar Şehit Niyazi Elçin Ortaokulunun elde ettiği başarılar, hem okulun hem de ilimizin gurur kaynağı olmuştur. Bu tür başarılar, genç sporcularımızın daha büyük hedeflere ulaşma konusunda motive olmalarını sağlayarak gelecekte daha fazla başarı elde etmeleri için cesaretlendirir."

(Mustafa Terzioğlu)

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2024, 18:27

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER