Burhaniye de küçük klarnetçi geleceğin Hüsnü Şenlendirici’si olacak

Burhaniye de küçük klarnetçi geleceğin Hüsnü Şenlendirici’si olacak

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, düğün çalgı ekibinde görev alan 9 yaşındaki Kağan Tur, başarısı ile takdir topladı. Konservatuvara gitmek istediğini anlatan Tur, Hüsnü Şenlendirici gibi iyi bir klarnetçi olmak istediğini söyledi.  Edremit Yılmaz Akpınar İlkokulu 4.Sınıf öğrencisi olan 9 yaşındaki Kağan Tur, babası ile birlikte düğünlerde görev almaya başladı. Ekipte klarnet çalan Turan Ekici’den dersler alan küçük Kağan,  düğünlerde babası ve ustası ile birlikte klarnet çalmaya başladı. Burhaniye de Senanur-Furkan Doğan çiftinin düğününde görev alan küçük klarnetçi ilgi odağı oldu. 2 yıldır klarnet çaldığını anlatan Yur, konservatuvara gitmek istediğini söyledi. Davul çalan babası Ahmet Yur ve ustası Turan Ekici ile birlikte Ören Mahallesindeki düğünde görev alan Kağan Yur, klarneti çok sevdiğini söyledi.

RÖP.KAĞAN YUR (1.25)” Evet ben bu klarneti seviyorum. İnşallah gelecekte Hüsnü Şenlendirici gibi olurum. Ustam öğretiyor. Babam başlattı. İnşallah, çekirdektenim. İnşallah, konservatuvara giderim. İyi bir çalgıcı olurum. Buna 7 yaşımdayken  başladım. Bayağı bir odu. O yüzden. 9 yaşamdayım. Şimdi 10 yaşıma girerim.  15 yaşıma girince daha iyi olacağım İnşallah”

RÖP:BABA AHMET YUR( 1.57)” Evet oğlum Kağan’ı klarnetçi yapmak istiyorum. Arkasındayım devamlı. Ben 30 seneden beri bu işi yaparım. Burhaniye çevresinde çoluk çocuk beni tanır. Burhaniye de davulcu şov Ahmet dedikleri zaman herkes tanır. Çoluk çocuğu tanır. Allah, bereket versin.   Çoluğumu çocuğumu Burhaniye de büyüttüm. Oğlumun  arkasındayım. İnşallah, güzel bir şey olur. Yani notaya göndereceğim. Konservatuvara göndermeye karar verdim. Yani olursa. Olmazsa gene Burhaniye de devam eder yani her zaman. Allah, Burhaniye’nin toprağına çoluğuna çocuğuna zeval vermesin. Her şeyimi Burhaniye de yaptım”

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER