Balıkesir Eğitimi Burhaniye'de Değerlendirildi

Balıkesir Eğitimi Burhaniye'de Değerlendirildi

İl ve ilçe yöneticilerin bir araya gelerek Milli Eğitim Bakanlığının politikaları doğrultusunda; eğitimdeki hedeflerin belirlenmesi, nitelikli öğrenciler yetiştirebilmek için gerekli adımların atılması ve eğitim öğretim süreçlerinin etkin bir şekilde yönetilmesini sağlamak amacıyla istişare toplantıları devam ediyor.

Yöneticilerin birbirleriyle iletişimini güçlendirip iş birliğini teşvik eden ve iyi uygulamaların paylaşılmasını sağlayan toplantılar; Balıkesir vizyonunu belirlemede, öğretim stratejilerini geliştirmede önemli bir rol oynuyor. Eğitimdeki kaliteyi artırmak ve okulların genel performansını iyileştirmek için önemli bir araç olan eğitim değerlendirme toplantıları; bu ay Burhaniye’de gerçekleştirildi.

Burhaniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Bora Zihni tarafından ilçenin eğitim öğretim süreçleri ile ilgili verilerin paylaşıldığı sunum ile başlayan toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Eğitim Müfettişleri Başkanı Seyfettin Cevval, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Hüseyin Aşık ile Özcan Özen, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Onur Aydın ve 20 ilçenin ilçe milli eğitim müdürü katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı politikalarının il genelindeki uygulamalarının değerlendirildiği toplantıda; 2023-2024 eğitim öğretim yılı ikinci döneme esas yürütülen çalışmalar, onarım ve inşaatlar, motorlu taşıtlar kursu uygulama sınavlarında birliktelik sağlanmasına yönelik alınması gereken tedbirler, ortak sınav uygulamaları, mesleki eğitimin niteliğinin artırılması için alan ve okul birleştirmelerine yönelik alınacak tedbirler, iş sağlığı ve güvenliği gibi birçok konu gündeme alındı.

İYEP uygulamaları, Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarına yönetici seçme ve görevlendirme yönetmeliğinde yapılan değişiklikler, İl Müdürlüğü tarafından yürütülen proje ve faaliyetler, "Öğretmeniz" video kanalı içerik paylaşımı uygulaması üzerinde duran İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı; değerler eğitimi, milli, manevi ve ahlaki hassasiyetlerin her şeyin ötesinde olduğunu belirterek iyi insan ve iyi vatandaş yetiştirmenin altını çizdi.

Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere öğrenci katılımının önemi üzerinde durularak ilçe milli eğitim müdürleri tarafından gündem maddeleri hakkında görüş ve istekler dile getirildi. İlçe millî eğitim müdürlerinin talep ve soruları İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı tarafından cevaplanarak eğitim kalitesinin daha da artırılması için yapılacak çalışmalar ve alınacak tedbirler üzerine konuşuldu.

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER