Başkan Yücel Yılmaz'dan bayram hediyesi

Başkan Yücel Yılmaz'dan bayram hediyesi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından kısa sürede yapımı tamamlanan alternatif ‘Beş Çınarlar Yolu’ yaz aylarında çileye dönüşen Akçay trafiğini önemli ölçüde rahatlattı. 20 günde tamamlanan yol, vatandaşlar tarafından bayram hediyesi gibi değerlendirildi.

Edremit Organize Sanayi’den Havuzlu Site’ye kadar ulaşım sağlayan Beş Çınarlar Yolu, yaklaşık 30 yıldır düzensiz ve kötü durumdaydı. Vatandaşların kullanmaktan imtina ettiği yol, yaklaşık 20 gün önce Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından yenilenmeye başlandı. Sıcak asfalt yapımı tamamlanan yolda, geçtiğimiz günlerde yol çizgi çalışmaları, CTP ve trafik levha çalışmaları da gerçekleştirildi. Araç trafiğine açılan Beş Çınarlar Yolu, hem Edremit ile Havuzlu Site arasındaki trafik sorununu ortadan kaldırdı, hem de yaz aylarında içinden çıkılmaz bir hal alan Akçay trafiğini de ciddi oranda hafifletmiş oldu. Çalışmaların Ramazan Bayramı öncesinde tamamlaması sebebiyle, bölge halkı, Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine bayram hediyesi verdiğini ifade etti.

Edremit’e önemli yatırımlar yaparak halkın takdirini toplayan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a teşekkür eden AK Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu, “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, ilçemize verdiği değeri, yaptığı yatırımlar ile halkımıza gösteriyor. İlçemizde yıllardır çözülemeyen çok sayıda sorunu sahiplenen Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz, tüm imkanları seferber ederek Edremit’in daha iyi yaşanılabilir bir şehir olması için çaba sarf ediyor. İlçemizin yaklaşık 30 yıldır kanayan yaralarından birisi olan Beş Çınarlar isimli alternatif yol, 20 gün gibi kısa bir sürede sıcak asfalt ile kaplanıp modern bir ulaşım yoluna dönüştürüldü. Bu Edremit halkına bir bayram hediyesi gibi oldu. Bu çalışmayı gerçekleştiren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz Başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Vizyon projeleriyle ilçelerimize nefes aldıran Yücel Yılmaz ve ekibine çalışmalarında başarılar diliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2021, 20:18

Bekir Terzioğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER