''Benim Ormanım'' etkinliğinde yarım saatte 1 ton çöp topladılar

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından bütün illerde eş zamanlı gerçekleştirilen "Orman Benim" kampanyası dahilinde  Edremit ilçemizde öğrenciler Kazdağları'ndaki ormanlık alanda yarım saatte 1 tona yakın çöp toplayarak farkındalık oluşturdu.

''Benim Ormanım'' etkinliğinde yarım saatte 1 ton çöp topladılar

Kazdağlarındaki ormanlık alanları çöp ve atıklardan arındırmak, temiz tutmak, korumak amacıyla Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, Milli Eğitim Müdürü Yaşar Ciğer, Edremit Orman İşletme Müdürü Barış Tamer Kilis ve öğrenciler, piknikçiler tarafından bırakılan atıkları temizledi.

Etkinlikte konuşma yapan Kaymakam Odabaş, “Geleceğe bırakacağımız yeşil vatan, bizim sizlere bırakacağımız en güzel mirasımız olacak. Bu nedenle yeşilin kıymetini bilmek,  temiz tutmak  ve korumamız lazım. Özellikle  yaz sezonuna girdiğimiz şu günlerde ateşten, yangından ormanlarımızı korumalıyız. Edremit'te,  bulunduğumuz bölgede yirmi üç bin hektarlık bir alanda Kazdağları var. En büyük milli servetimiz. Burası aynı zamanda bir milli park.  Şimdi hep birlikte inşallah “benim ormanım, bizim ormanımız” diyerek ormanımızda küçük bir temizleme faaliyeti ile farkındalık oluşturacağız. Hepinize katıldığınız için teşekkür ediyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2024, 14:47

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER