Edremit'te 24 Kasım Öğretmenler Günü coşkuyla kutlandı

Edremit'te 24 Kasım Öğretmenler Günü coşkuyla kutlandı

Edremit ilçesinde Öğretmenler Günü kutlama programı Şehit Hamdibey Meydanı’nda başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın programda Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Daha sonra Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde devam eden programda İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Ciğer günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni ile birlikte, emekli olan öğretmenlere şeref belgesi Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş tarafından verildi. Şiir, resim ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere hediyeleri Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ve Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Ciğer verdi. Öğrenciler tarafından oratoryo gösterisi ve öğretmenler günü dolayısıyla hazırlanan video gösterimi sunuldu. 24 Kasım Öğretmenler Günü programı öğretmenler tarafından yapılan müzik dinletisiyle son buldu. Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, "Aydınlık bir gelecek uğruna şehadete yürüyen öğretmenlerimiz başta olmak üzere memleket millet sevdalısı tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü tebrik ediyorum"

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan'da“Her daim izinde olduğumuz Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aklı ve bilimi kendine rehber edinerek sonsuz özveriyle aydınlık nesiller yetiştiren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun” dedi.

(Bekir Terzioğlu)

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2022, 00:53

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER