Edremit'te polis suç ve suçlulara göz açtırmıyor

Edremit'te polis suç ve suçlulara göz açtırmıyor

Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal ve Balıkesir İl Emniyet Müdürü Hasan Onar’ın yaptığı çalışmalar büyük takdir topluyor.
Balıkesir İl Emniyet Müdürü  Hasan Onar Balıkesir ilinde göreve başladıktan sonra suçlulara adeta göz açtırılmıyor.

Balıkesir il merkezinde ve özellikle suç oranlarının fazla olduğu Körfez ilçelerine büyük önem veren İl Emniyet Müdürü özellikle Edremit ilçesine gerek takviye kuvvet personeli gerekse de ekip araçları ile gerekli desteği sağlayarak Edremit ilçesinde halkın huzur ve güven içerisinde yaşamasını konusundaki desteği ile dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz hafta bayram tatili sürecinde Trafik veya Asayiş yönünden gerek tedbirleri en üst düzeyde aldıran Edremit Kaymakamı, İl Emniyet Müdürü ve İlçe Emniyet Müdürü (24) saat boyunca da görevli personeli ve alınan Emniyet Tedbirlerini bizzat denetledikleri büyük takdir topladı.

 Özellikle de yaz tatili döneminde birçok vatandaşımızın tatilini geçirmek amacıyla geldiği Edremit ilçesinde huzurlu ve güvenli bir şekilde tatillerini geçirmeleri konusundaki hassasiyet halk tarafından memnuniyetle karşılandı.

Son dönemde Edremit ilçesinin nüfusunun artmasına paralel olarak Edremit ilçesine gelen takviye kuvvet ile birlikte hafta başında da (3) resmi ekip aracı Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğüne tahsis edildiği öğrenildi. Edremit ilçesine yapılan araç ve personel takviyesi ile birlikte Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince Temmuz ayı içerisinde suç ve suçların engellenmesine yönelik yapmış olduğu çalışmalar neticesinde;
 
(33) Adet Ruhsatsız Tabanca,  (29) Adet Yivsiz Av Tüfeği, (6) Adet Kurusıkı Silah,  (240) Adet Muhtelif Çap ve Markalarda Fişek ele geçirilmiştir.
 
İlçemiz Genelinde Aranan Şahıslara Yönelik Çalışmalar ve Asayiş Uygulamalarında (2894) şahıs sorgulanmış. Yapılan Sorgulamalarda Farklı Suçlardan Aranan (125) Şahıs Yakalanarak Adli mercilere sevk edilmiştir. 
 
Geçmiş dönemde meydana gelen ( 51 ) olay aydınlatılmış, olay failleri yakalanarak Adli mercilere sevk edilmiştir.
Uyuşturucu madde kullanımı, ticareti ve satışına yönelik yapılan çalışmalarda ise,
(36) şahsa TCK 191 Uyuşturucu Madde Kullanmak suçundan, Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti suçundan (14) şahsa işlem yapılmış, haklarında yasal işlem yapılan (7) şahıs sevk edildikleri adlî makamlarca tutuklanmıştır. Uyuşturucu Madde imal ve Ticaret yapan şahısların ikamet, iş yeri ve araçlarında yapılan aramalarda; 1 gr Esrar Maddesi, 275 gr Bonzai Maddesi, 71 adet Sentetik Ecza hapı, 413 gr Metamfetamin Maddesi, 30 kök Hint keneviri bitkisi, 1 gr Skunk maddesi ele geçirilmiştir.
  Ayrıca suç ve suçlulara yönelik çalışmaların titizlikle devam edeceği bildirilmiştir.

(Bekir Terzioğlu)

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2021, 22:18

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER