Edremit’te Kızılay Haftası Etkinliklerle Kutlandı

Edremit’te Kızılay Haftası Etkinliklerle Kutlandı

Kızılay Haftası Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına Edremit Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde etkinlikler ile kutlandı.

   Her yıl 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında Kızılay Haftası kutlanmaktadır. Hafta boyunca Edremit’te tüm eğitim kurumlarında ve ülkemizde yaralara merhem, insanlığa umut olmaya devam eden Türk Kızılay'ının önemi ve faaliyetleri okullarda öğretmen ve öğrencilerle çeşitli etkinliklerle anlatılmaktadır.

Edremit Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan etkinliklerde Türk Kızılay'ının geçmişten günümüze faaliyetleriyle, günümüzdeki çalışmalarını içeren karelerin yer aldığı resim sergisinin yanı sıra Kızılay faaliyetleri tanıtım eğitimi ve sunumlar gerçekleştirildi.

"Kızılay Dünyadaki en köklü ve güçlü yardımlaşma teşkilatlarımızdan biridir."

Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş programa katılarak etkinlikleri yakından inceledi. Okulun değerli Kurucusu ve Hayırseveri Fernur Sözen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Ciğer, Türk Kızılay Edremit Şube Başkanı Himmet Bora, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmen ve öğrenciler kutlama etkinliklerini izlediler.

"Kızılay Farkındalık Eğitimi" verilen Kızılay müdür yardımcılarına katılım belgesi takdim edilmesiyle etkinlik sona erdi. Etkinliğe, Milli Eğitim Bakanlığı ve Kızılay personeli ile çok sayıda davetli katıldı.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2023, 19:00

Bekir Terzioğlu

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER