Meteoroloji en güzel fotoğrafları yarıştıracak

Yarışmanın birincisine 5 bin liralık ödül verilecek

Meteoroloji en güzel fotoğrafları yarıştıracak

 Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından “Erken Uyarı ve Erken Eylem Afet Riskinin Azaltılması için Hidrometeoroloji ve İklim Bilgileri” konulu fotoğraf yarışması düzenlendi. En güzel doğa ve meteorolojik olayların fotoğraflarının sergilendiği yarışmada birinci olacak eserin 5 bin lira para ödülü kazanacağı duyuruldu.

Yarışmanın amacının, konunun öneminin benimsetilmesi ve bilgi düzeyinin arttırılmasına yönelik hususları sağlamak olduğu belirtilirken, ayrıca Meteoroloji Genel Müdürlüğünün katılacağı tüm sergi ve fuarlarda yarışmaya katılan eserlerin sergilenerek meteoroloji bilincini vatandaşlara aktarmak olduğu kaydedildi.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; Tüm profesyonel ve amatör fotoğrafçıların katılabileceği yarışmaya katılımcıların en fazla 3 eserle katılabileceği, fotoğrafların uzun kenarının 40 santimi geçmeyerek, kısa kenarının ise 18 santimden küçük olmaması gerektiği açıklandı.

300 dpi çözünürlükte baskısı alınarak Meteoroloji Genel Müdürlüğüne gönderilecek eserlerin orijinal olup üzerlerinde herhangi bir oynama yapılmamış olması gerektiği vurgulandı.

Fotoğrafların üzerinde herhangi bir imza ya da isim olmayacağı, her fotoğrafın arkasına katılımcının adı soyadı açık adresi ve telefon numarası yazılması gerektiği ve fotoğrafların önümüzdeki 4 Mart’a kadar Meteoroloji Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına gönderilmesi gerektiği belirtildi.

 

Ödül töreni 23 Mart 2022 tarihinde Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nde yapılacağı öğrenilirken, yarışmada birinci olan fotoğrafa 5 bin, ikinci olan fotoğrafa 4 bin, üçüncü olan fotoğrafa 3 bin lira para ödülü verileceği,  dereceye girenlerin dışında uygun görülen eser sahipleri teşvik için mansiyon ile ödüllendirileceği bildirildi.

(Suat Salgın)

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2022, 16:54

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER