Ömrünü engellilere adayan Hamdi Atay yeniden konfederasyon yönetiminde…

Ömrünü engellilere adayan Hamdi Atay yeniden konfederasyon yönetiminde…

Yaşamı boyunca eşi Ayvalık Belediyesi eski Fen İşleri Müdürü Füsun Atay ile birlikte engellilere yönelik gönüllü çalışmalarıyla yüreklerde taht kuran Türkiye Zihinsel Özürlüler Federasyonu eski Genel Başkanı Hamdi Atay, 3 yıllık bir aradan sonra yeniden Türkiye Sakatlar Konfederasyonu yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

Ankara’da; Türkiye Sakatlar Konfederasyonu’nun Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi’nde yapılan 15. Olağan Genel Kurul toplantısında, engellilere yönelik başarılı çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Atay, yeniden konfederasyon yönetim kurulu üyeleri arasındaki yerini aldı.

Türkiye Zihinsel Engelliler Federasyonu eski Genel Başkanı Hamdi Atay’ın konfederasyon yönetimine uzun bir aradan sonra yeniden seçilmesi engelli camiaları tarafından da memnuniyetle karşılandı

Ayvalık Tapu Kadastro Müdürlüğü’nde uzun yıllar kontrol mühendisliği ve şeflik görevinin ardından emekli olduktan sonra, Türk Kızılay’ı Ayvalık Şubesi’nde iki dönem başkanlık görevini başarıyla yürüten Hamdi Atay, halen Ayvalık Zihinsel Özürlüler Derneği Başkanlığı görevini sürdürüyor.

28 yıldan bu yana Ayvalık’ta düzenlenen Uluslararası Engelliler Şenliği’nin de mimarlarından biri olan Hamdi Atay, TBMM bünyesinde oluşturulan Engelliler Parlamentosu’nun da kurucusu olarak biliniyor. (Suat Salgın)

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER