İvrindi'de Engelliler Haftası Resim Sergisi

İvrindi'de Engelliler Haftası Resim Sergisi

Gazi Mehmet Azman Çavuş Özel Eğitim Meslek ve Uygulama Okulu tarafından Dünya Engelliler Haftası kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen programa; İlçe Kaymakamı Mevlana KÜRKCÜ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa YÜCEL ve diğer daire amirleri ve okul idarecileri katıldı.

Halk tarafından da yoğun ilgi gösterilen program; saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından, Gazi Mehmet Azman Çavuş Özel Eğitim Meslek ve Uygulama Okulu Müdürü Rıdvan Dursun TEK'in günün anlam önemini belirten konuşmasıyla devam etti. Öğrenci şiirlerinin ardından Gazi Mehmet Azman Çavuş Özel Eğitim Meslek ve Uygulama Okulu Öğretmenlerinden ve aynı zamanda Sayın Kaymakamımızın saygıdeğer Eşi Gülşen Şeyma KÜRKCÜ tarafından ney dinletisi ile devam eden program, Lütfiye Korkut DORUK, Mesut ŞAHİN, Deniz Orhun DORUK , Mehmet Emin KEKLİK ve öğrenciler tarafından düzenlenen müzik dinletisi ile sona erdi. Programın ardından Gazi Mehmet Azman Çavuş Özel Eğitim Meslek ve Uygulama Okulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Fatma BURGAÇ ve El Sanatları Öğretmenleri Nilgün EREN ve Serpil ALTINTAŞ'ın öğrenci çalışmalarından oluşan Görsel Sanatlar ve El Sanatları Sergisi Kurdele kesimine geçildi.

Kurdele kesiminin ardından Görsel Sanatlar Öğretmeni Fatma Burgaç'ın öğrencisi ile birlikte hazırladığı resim, Sayın Kaymakamımız Mevlana Kürkcü'ye takdim edildi. Yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Kürkcü; " Öğretmen ve öğrencilerin bir yıl boyunca hazırlık yaptığı çalışmalardan oluşan kompozisyon karşısında ortaya çıkan tablo eşsiz bir güzellik oluşturmaktadır." dedi.

Görsel Sanatlar ve El Sanatları Sergisini gezen İlçe Kaymakamı Mevlana KÜRKCÜ, çalışmaları tek tek inceledi ve yapım aşaması hakkında öğrenci ve öğretmenlerden bilgi almasının akabinde yemek ikramına geçildi

Gazi Mehmet Azman Çavuş Özel Eğitim Meslek ve Uygulama Okulu Müdürü Rıdvan Dursun TEK Engelliler Haftası nedeniyle gerçekleştirilen programda emeği geçen öğretmenlerinden Fatma BURGAÇ'a, Elif Yılmaz'a, Gülşen Şeyma KÜRKCÜ'ye, Lütfiye Korkut DORUK'a, Mesut ŞAHİN'e, Deniz Orhun DORUK'a, Mehmet Emin KEKLİK'e, Nilgün EREN'e, Serpil ALTINTAŞ'a, Özlem ÖZKAN'a ve diğer tüm öğretmen, öğrenci ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum diyerek programı sonlandırdı.

(İsmail Özdemir)

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2022, 16:18

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER