Vali Şıldak’tan İşletme Ziyaretleri 

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Sındırgı İlçesine giden Vali Hasan Şıldak, Balkuru Jeotermal Sebze-Meyve Kurutma Fabrikası ve Zenit Altın Madencilik İşletmesini ziyaret etti.  

Vali Şıldak’tan İşletme Ziyaretleri 

Vali Şıldak incelemelerine, Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Güney Marmara Kalkınma Ajansının desteğiyle  Büyükşehir Belediyesi ile Sındırgı Belediyesi tarafından kısa süre önce kurulan meyve ve sebze kurutma fabrikası ile başladı. Üretim alanlarını gezerek bilgi alan Şıldak, Sındırgı'da istihdama büyük katkı sağlayan ve köylüden kooperatifler aracılığı ile alınan ürünlerin kurtulduğu fabrikanın alternatif enerji kaynaklarıyla İlimizde tarıma değer kattığını dile getirdi. 

İlçe programlarında Balıkesir'in ticaretine ve istihdamına önemli katkılar sağlayan işletmeleri de ziyaret eden Şıldak, daha sonra Zenit Altın Madencilik'te incelemelerde bulundu. Maden sahasında yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi alan Şıldak, toprağın altın ve gümüşe olan serüveni ile ilgili firma yetkililerinden bilgi aldı. Vali Şıldak 400'ü bölge halkından  oluşan 500'ü aşkın kişiye istihdam sağlayan madenin Balıkesir’in gelişimine katkı sağlayan işletmeler arasında yer aldığını ifade etti.

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER