Canbey'den Akın'a; "Gelde hizmet gör"

Mustafa Canbey, Ahmet Akın’ı Dursunbey’e davet etti

Canbey'den Akın'a;  "Gelde hizmet gör"

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Dursunbey’e hizmet götürülmediğini söylemek büyük haksızlık olur” dedi ve çağrı yaptı.

Canbey, “Dursunbey’e gelin hizmetleri yerinde görün”

“Dursunbey en fazla hizmet alan ilçelerden biridir”

Dursunbey’e 3 milyar yatırım

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey; CHP Milletvekili Ahmet Akın’ın Dursunbey’e hükümetin hizmet götürmediği yönündeki açıklamalarına tepki gösterdi ve “Dursunbey’e hizmet yapılmadığını söylemek büyük haksızlık olur” dedi ve CHP’li Vekili yapılan hizmetleri yerinde görmeye davet etti. 

Canbey, yapımı süren 17 projeyi yerinde incelemek ve değerlendirmek amacıyla Dursunbey ilçesine ziyaretlerde bulunarak, Dursunbey’e 3 milyar TL yatırım yapıldığını söyledi. Canbey, “Biz birileri gibi algı siyaseti yapmıyoruz. Hizmet siyaseti yapıyoruz”dedi. 

AK Parti İlçe Başkanı Üzeyir Sali ve Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ile birlikte Dursunbey ilçesinde gün boyu programlar gerçekleştiren Milletvekili Mustafa Canbey, devam eden projeleri yerinde inceledi. Dursunbey ilçesinin oransal olarak Balıkesir'in en fazla yatırım alan ilçelerinden biri olduğunu belirten Canbey, CHP’li Ahmet Akın'ı projeleri yerinde görmesi için ilçeye davet etti.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey; CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın'ın, Dursunbey'e hükümetin hizmet götürmediği yönündeki açıklamalarına tepki gösterdi. Dursunbey’de devam eden projeleri, AK Parti Dursunbey İlçe Başkanı Üzayir Sali ve Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ile birlikte yerinde inceleyen Canbey, Dursunbey ilçesinin oransal olarak Balıkesir'in en fazla yatırım alan ilçesi olduğunu belirten Canbey, CHP’li Ahmet Akın'ı projeleri yerinde  görmesi için ilçeye davet etti.

Yapımı devan eden 17 projeyi yerinde inceleyen Milletvekili Mustafa Canbey; “Dursunbey ilçemiz her şeyin en güzelini hak ediyor. Bugün inceleme fırsatı bulduğumuz 17 projemiz aynı anda ve hızla yapılmaya devam ediyor. İnşallah en kısa zamanda tamamlandıklarında, Dursunbey’imiz bambaşka güzelliklere kavuşacak. Biz de daha fazlasını yapmak için, yeni hedefler yeni projeler ortaya koyacağız. Biz AK Parti olarak tüm ilçelerimizin gelişimi ve güzelleşmesi için çalışmalarımıza durmaksınız devam edeceğiz. Biz birileri gibi algıyla siyaset yapmıyoruz. Biz hizmet siyaseti yapıyoruz. Hizmetlerimiz de ortada. Merak eden herkesi hizmetlerimizi göstermeye davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Canbey, 17 projeyi yerinde inceledi

Dursunbey’de ilk olarak AK Parti teşkilatı ile bir araya gelen Mustafa Canbey, daha sonra Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ı ziyaret ederek devam eden projeler ile ilgili brifing aldı. Sonrasında sahada devam eden projeleri yerinde inceleyen Canbey, Ahmet Akın’ın Dursunbey’e hizmet götürülmüyor iddialarına bizzat hizmet noktalarından cevap verdi.

17 projeyi yerinde inceleyen Milletvekili Canbey, Dursunbey Organize Sanayi Bölgesi’nde açıklamalarda bulundu. OSB’de çalışmaları hızla  devam ettiğini belirten Canbey, 23 firmaya yer tahsisinin yapıldığını söyledi.

Ahmet Akın’ı Dursunbey’e davet etti

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’ın, ‘Dursunbey’e söz veriliyor hizmet edilmiyor’ ifadelerinin gerçeği yansıtmadığını söyleyen Mustafa Canbey açıklamasında; “Biz Ahmet Akın’ı Dursunbey’e davet ediyoruz. Dursunbey’e hizmet yapılıyor mu, yapılmıyor mu burada görsün istiyoruz. Bir açıklama yapmıştık. Dursunbey’e hizmet nasıl yapılıyor, bunu Dursunbey’e gidip bizzat söyleyeceğiz hodri meydan demiştik. Buyursun gelsin. Sadece Dursunbey OSB’ye 150 Milyon TL’lik Demiryolu ve altyapı iltisak hattı için para harcandı. Çalışmalar hala devam ediyor. Önümüzdeki dönemde yapılacak bütün çalışmalar ile hem Dursunbey’e hem bütün Balıkesir’e katma değer anlamında çok büyük bir imkân sağlayacak bir alandayız.” ifadelerini kullandı.

Algı yaparak siyaset olmaz

“Bütün bunları görmezden gelmek en hafif ifadeyle haksızlık.” diyen Canbey, Dursunbey’in oransal olarak Balıkesir’in en fazla yatırım alan ilçesi olduğunu hatırlatarak; “Algı yapmayalım gerçekleri görelim diye bir çağrı yapmıştım. Bu çağrımı tekrarlıyorum. Dursunbey şu anda Balıkesir’in en fazla yatırım alan İlçesi konumunda. Elbette bunu oransal olarak söylüyorum. Dursunbey’e hizmet yapılmıyor gibi lafların doğru olmadığını kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemde bu hizmetler katlanarak devam edecek. Dursunbey’e bir birinden değerli hizmetleri getirmeye çalışacağız. Yol konusunda ki çalışmalar belli bir noktaya ulaşmış durumda. Kısa zaman içerisinde yol çalışmaları tamamlanmış olacak. OSB İle ilgili altyapı çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Doğalgaz ile ilgili çalışalar çok iyi bir noktaya geldi. Taşımalı sistem ile Dursunbey Doğalgaz’a kavuşacak. Yani Doğalgaz sonunu da Dursunbey’in çözülmüş oldu” dedi.

3 milyar TL ilk yatırım 

Dursunbey’e yaklaşık 3 Milyar TL’lik yatırım yapıldığının altını çizen Mustafa Canbey; “Milletimiz ile doğruları paylaşmak gerekiyor. Gerçekleri milletimize söylemek gerekiyor. Bizde bunları Milletimiz ile paylaşmak için Dursunbey’e geldik. AK Partinin hizmet Belediyeciliğinin ve AK Partinin milletimiz için yaptığı hizmetlerin karşılığının çok net bir şekilde Dursunbey’de alındığını gördük. Şimdi Dursunbey’e hizmet yapılmadı. Dursunbey’e söz veriliyor da hizmet yapılmıyor diyenleri Başta Ahmet Akın olmak üzere Dursunbey’e davet ediyoruz” dedi.

(Emre Terzioğlu)

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2021, 20:29

Emre Terzioğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER