Canbey,"14 Mayıs'ta demokrasi şöleni yaşandı, bunu 28 Mayıs'ta taçlandıracağız"

Canbey,"14 Mayıs'ta demokrasi şöleni yaşandı, bunu 28 Mayıs'ta taçlandıracağız"


AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı tarafından Öğretmenevinde düzenlenen Basın Toplantısı, AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, AK Parti İlçe Başkanı Ekrem Umutlu, Başkan Yardımcısı ve Belediye Meclis Üyesi Murat Tuna, Cumhur İttifakı Ortakları ve bölgedeki basın mensuplarının katılımı ile gerçekleştirildi. 
Yoğun katılımın olduğu toplantıda açılış konuşmasını yapan AK Parti İlçe Başkanı Ekrem Umutlu, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 13.Cumhurbaşkanımızın olacağına ve önümüzdeki yüzyıla projeleriyle damga vuracağına inancımız tam. Hepinizi saygı ile selamlıyorum” dedi.
AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey ise bölgedeki basın mensuplarına hem teşekkür etmek, hem de sohbet ederek,  yapılan çalışmalarla ilgi paylaşımda bulunmak üzere toplantı düzenlediklerini söyledi.
14 Mayıs'ta demokrasi şöleni yaşandığını, bunu 28 Mayıs'ta halkımızın teveccühü le  taçlandıraklarının altını çizen, Canbey,: “Edremit bölgesi basını gerçekten çok aktif, güzel çalışan, bölge demokrasisine ve yerel yönetim anlamında da çok katkı sunan oldukça zengin bir medyamız var. Her birinize yaptığınız çalışmalar için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. En önemli gündemimiz seçim. 14 Mayıs’ta ülkemiz çok önemli bir seçimi geride bıraktı. Gerçekten adına demokrasi şöleni diyebileceğimiz son derece başarılı, dünya standartlarında, dünya demokrasilerinin bile tam puan verdiği başarılı bir seçimi geride bıraktık. Milletimiz yine aynı şekilde kendi iradesine sahip çıktı, sandığa gitti ve %87 katılım oldu. Demokrasimizin işliyor olması, şeffaf bir seçimin yapılabiliyor olması ve tüm dünyanın gözleri önünde yapılmış olması bizim millet olarak milli irademize ne kadar sahip çıktığımızın göstergesi. 14 Mayıs’ta milletimiz parlamento çoğunluğunu cumhur ittifakına verdi ama Cumhurbaşkanlığı seçiminde 0,5 gibi yarım puanlık bir farkla seçim 2.tura kaldı. 2.turu da 28 Mayıs’ta milletimizle birlikte gerçekleştirmiş olacağız. Bu tüm siyasi hayatı açısından da çok önemli bir dönüm noktası. Ülkemizin geleceği açısından da çok önemli. Bir ülkenin gelişmesinde ve ilerlemesinde istikrar ve güven çok önemli. Milletimiz bize parlamentoda çoğunluğu verdi. İnşallah 28 Mayıs seçimlerinde de milletimiz Cumhurbaşkanımıza destek verecek ve bu güçlü destekle birlikte yine ülkemizi yönetmeye devam edeceğiz. 21 yıldır ülkemizde çok önemli hizmetler yaptık, dağında, taşında, köyünde, kentinde izimiz var. Sayın Cumhurbaşkanımızın çalışma temposuna şahitsiniz. Biz de Cumhurbaşkanımıza destek olmaya çalışıyoruz.  Ülkemiz bugün baktığımızda özellikle milli savunma sanayisinde %20 yerlilik ve millilikten % 80 yerlilik ve milliliğe ulaşıldı. Önümüzdeki dönemde ülkemizin şu anda elde ettiği istikrarı devam ettirebilmesi için sürekli güçlenmemiz ve sürekli kendi milletimizi dünyada daha etkili kılmamız için çalışmamız gerekiyor. Ve tam bağımsızlık dediğimiz hedefe doğru ilerlememiz gerekiyor. Adına Türkiye yüzyılı dedik. Kendi bölgesinde çok güçlü bir şekilde etkisi olan, ama tüm dünyada da sözü söyleyebilen bir Türkiye inşallah önümüzdeki dönemde çok daha fazla öne çıkacak ve dünya siyasetinde çok daha etkili olacak. Buna inanıyoruz. Sadece milli savunma sanayinde değil, birçok alanda önemli hizmetlerimiz var. İhracatımız bugün 36 milyar dolardan, 255 milyar dolara çıkmış durumda. Yine ülkemiz 21 yılda 3,5 trilyon dolarlık yatırıma kavuşmuş durumda. Şimdi Türkiye’ye böyle baktığımızda ekonomik olarak nereden nereye geldiğini görebiliyoruz” 


“TÜRKİYE GEMİSİ SU ALMIYOR, KAPTAN SAĞLAM”
Canbey, “Buradan medyanın önemi çok fazla. Biz sizlerin bize verdiğini hissettik ve gördük. Bunun için de sizlere ayrıca teşekkür ediyoruz. Ülkemizin kararlı bir şekilde yoluna devam edebilmesi için sizlerden 28 Mayıs için de destek istiyoruz. Her şey mükemmel olmayabilir. Hem dünyada, hem bölgemizde önemli sıkıntılar var bu sıkıntılara rağmen Türkiye gemisi yoluna devam ediyor. Zaman zaman bu gemiye dalgalar vurabilir, zaman zaman gemi sallanabilir ama Türkiye gemisi su almıyor, kaptan sağlam olduğu için, gemi sağlam olduğu için yoluna devam ediyor. O yüzden ülkemizin istikameti ve istikrarı açısından, gelecekteki yönü açısından sayın Cumhurbaşkanımıza destek istiyoruz” dedi. 
EDREMİT, MODERN HASTANESİNE KAVUŞUYOR
Edremit’te yapılması gündemde olan Devlet Hastanesi konusuna da açıklık kazandıran Milletvekili Canbey “Biliyorsunuz hastanenin ilk geldiğimizde Zeytinli yolu üzerinde bir yere yapılacaktı, kamuoyunda tartışıldı. Devlet Su İşlerinin zemin etüdü sonrasında yeri değiştirilmek zorunda kaldı. Bugün geldiğimiz nokta bugün bizlerin hastanenin inşaat aşamasını bekliyor olmamız gerekiyordu. Fakat bu yer değişikliğinin olması bize ciddi anlamda zaman kaybettirdi. Ama 8 Mayıs’ta yeni yapılacak hastanemizin ihalesi yapıldı ve bir yüklenici firma ihaleyi aldı. Şu anda bu firmayla alakalı ön kontroller yapılıyor. İnşallah önümüzdeki dönemde hastanemizin inşaatı başlayacak. Sadece devlet hastanesi değil, eski hastanenin bahçesine 25 ünitelik bir de diş hastanesi yapılacak. Edremit’imiz Devlet hastanesine kavuşmuş olacak. Bu hastane bölgemiz açısından çok önemli. Sadece Edremit’te ve bölgemizde değil, diğer şehirlere de hizmet edebilecek kadar kapasiteli, hem bölge insanımızın ihtiyacını karşılayan hem de diğer şehirlerden gelecek hastaların bile ihtiyacını karşılayacak bir hastane olacak. Bu anlamdaki çalışmalarımız devam ediyor” dedi. 


EDREMİT’E YAPILAN DEVLET YATIRIMLARINI AÇIKLADI
Milletvekili Canbey Edremit’e yapılan yatırımlar hakkında da şunları söyledi:  “Kaymakamlık binası, kütüphane, öğrenci yurdunun yeri belirlendi, şu anda çalışmaları yapılıyor ve eylülde bitiyor. Gençlik Merkezi, Doğalgaz çalışmamız Belediye’nin engellemelerine rağmen devam ediyor. Okullarda ciddi anlamda güçlendirme yapılıyor, bunlar ciddi maliyetler. Hastanemiz ve Diş hastanemizin ihalesi yapıldı. Yarı olimpik Kapalı yüzme havuzu, spor adası ki 50 milyon maliyetli bir spor adasının kararı alındı, ihale süresi devam ediyor ve 7 Adet Halı saha.”
Milletvekili Canbey’in açıklamalarının ardından Basın mensupları merak ettikleri konular hakkında Canbey’e sorular yöneltti. Basın toplantısı,  hep birlikte toplu fotoğraf çekilmesi ile sona erdi.

Milletvekili Canbey’in toplantıda yaptığı açıklamadan satır başları;

“Ülkemiz ve Balıkesir’imiz 14 Mayıs seçimleriyle bir demokrasi şölenini daha alnının akıyla tamamlamıştır. Aziz milletimiz, Cumhur İttifakı’na parlamentoda çoğunluk hakkını vermiş, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı da birinci yapmıştır. Ancak yüzde elli çoğunluk geçilemediği için cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalmıştır. Aziz milletimizin kararı başımız gözümüz üstünedir

28 Mayıs’ta iki adaylı cumhurbaşkanlığı seçimine gideceğiz. Bu seçim Türk siyasi tarihi bakımından oldukça önemli bir dönüm noktasıdır. Çünkü bu seçim, Türkiye’nin tam bağımsızlık hedefine doğru güçlü ve milli yürüyüşünün devam edeceği bir seçim olacaktır. Bu seçim, Türkiye yüzyılının kapılarının sonuna kadar açılacağı bir seçim olacaktır.

Çok şükür, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde son 21 yılda ülkemiz çağ atladı. 3 bin 600 dolar olan kişi başı milli gelir, 10 bin 600 dolara yükseldi.  İhracatımız 36 milyar dolardan 255 milyar dolara çıktı. %20 olan yerli ve milli savunma sanayi bugün %80 oranlarına yükseldi. Ülkemiz 21 yılda 3,5 trilyon dolar yatırıma kavuştu. Bölgesinde ve dünyada masada ve sahada sözü dinlenilen bir Türkiye inşa edildi.

Bu sebeple 28 Mayıs Seçimi, 21 yılda elde edilen kazanımların artarak devam edeceğinin belirleneceği bir seçim olacaktır.

Türkiye Yüzyılı, sözü güçlü, gücü tesirli bir Türkiye'nin yüzyılıdır. Bu bakımdan önümüzdeki seçim aslında sadece kimin cumhurbaşkanı olacağının tespit edileceği bir seçim olmanın çok ötesinde Türkiye'nin bir istikamet ve yön tayini seçimidir.

Bunun için bu tarihi dönüm noktasında siz kıymetli basın mensuplarımızın ve aziz hemşehrilerimizin bu yürüyüşe destek olacaklarına yürekten inanıyorum. İnşallah 28 Mayıs akşamında sandıklar açıldığında sadece sandıklar değil, Türkiye Yüzyılı'nın da kapıları sonuna kadar açılacaktır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, milletimizin oylarıyla yeniden seçilecek ve Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olacaktır inşallah.

(Mustafat Terzioğlu- Faruk Türk- İsmail Özdemir)

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2023, 16:06

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER