Yasa dışı avcılıkla mücadele de müfettişler görevlendirildi

Yasa dışı avcılıkla mücadele de müfettişler görevlendirildi

Balıkesir’in Edremit İlçesinde Fahri Av Müfettişleri M.Mahmud Aydın ve Coşkun Taşkın yasa dışı avcılıkla mücadele için gece gündüz demeksizin canla başla çalışıyor.

4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu hükümlerine göre görev yaptıklarını belirten Fahri Av Müfettişi M.Mahmud Aydın “Tarım ve Orman Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Balıkesir Şube Müdürlüğü’nün verdiği yetkiye istinaden, gerek müdürlük görevlilerince, gerek fahri av müfettişi arkadaşlarımızla, gerekse ferdi olarak sürdürülebilir avcılığın devamını sağlamak amacı ile bu görevi gece gündüz demeksizin yürütmekteyiz. Yaptığımız denetimlerde, yasa dışı avcılığın önüne geçebilmek için mücadele ediyoruz. Özellikle avcılarımız bilinçlendikçe bu durum kendiliğinden sona erecek olup gerek, Doğa Koruma ve Milli parklar yetkililerince gerekse derneklerimiz aracılığı ile bilgilendirme ve eğitim faaliyetleri hız kesmeksizin devam ettiriliyor. Bu eğitimler sayesinde avcılarımız bilinçleniyor ve yasa dışı avcılıkla mücadeleye katkı sağlıyorlar.” dedi.

Ayrıca, yeni av sezonunun tüm av camiasına hayırlı olmasını dileyen Müfettiş Aydın, Kurallara uyularak tabiata zarar vermeden avcılık yapılması gerektiğini vurgulayarak, Avcılığın vahşet değil yalnızca bir spor olduğunu ifade etti. Aydın, Avlanma kartı ve pulu olmadan avlanmanın yasak olduğunu hatırlatarak, "Avcı arkadaşlarımız Avlanma pulu almadan kesinlikle avlanmasınlar. Aksi takdirde cezaya maruz kalabilirler." dedi.

(İsmail İrgörücü)

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2021, 21:01

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER