Balıkesir'de yatırımlar Vali Şıldak'ın takibinde

Balıkesir'de yatırımlar Vali Şıldak'ın takibinde

Vali Şıldak'tan Bir Günde Üç İlçe ProgramıGerçekleştirdiği ziyaretlerle çalışmaları yerinde inceleyen ve vatandaşlarla bir araya gelen Vali Şıldak İlçe programlarına aralıksız devam ediyor. 

Yatırımlar Yakın Takipte 

Yatırımlardaki gelişmeleri ve yürütülen çalışmaları bizzat takip eden Vali Şıldak, bir günde üç İlçede yaptığı temasları kapsamında ilk olarak Havran İlçesinde Ali Çetinkaya İlkokulu ile İlçe Emniyet Müdürlüğü hizmet binası inşaat alanlarında incelemede bulundu, çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Vali Şıldak, okul ve kamu binası projeleriyle Balıkesir'deki yatırımların hız kesmeden devam ettiğini söyledi. 

Gelişen Sanayi, Gelişen Tarım.. 

İşletme ziyaretleriyle sanayi alanındaki gelişmelerin heyecanına ortak olan Vali Şıldak, LMNA Tekstil Atölyesine yaptığı ziyaretin ardından Burhaniye’de ileri tarım uygulamalarıyla serada domates üretimi yapan Tartech Firmasını ziyaret etti. Daha sonra ürünleri dondurarak kurutma teknolojisiyle çalışan Martin Brothers Food Meyve Kurutma Tesisini ziyaret eden Şıldak, işletme faaliyetleri ile ilgili bilgi aldı. Balıkesir'in, gelişmiş teknolojiyle birlikte yaşadığı ilerlemenin tarım ve hayvancılık alanına yansıdığını görmenin çok sevindirici olduğunu dile getirdi. 

Eğitim Yatırımlarla Güçleniyor 

Yatırımlarla güç kazanan eğitim alanındaki çalışmaların her aşamasını yakından takip eden Vali Şıldak Burhaniye İlçesinde yapımları devam eden; Ören Mahallesi Mustafa Keskin İlkokulu, İskele Mahallesi Şehit Yılmaz Kobak İlkokulu ve Pelitköy Halit Selçuk İlk ve Ortaokulunun inşaatlarında incelemelerde bulundu. Çalışmaların aşamalarıyla ilgili bilgi alan Şıldak, son iki yılda İlimizin eğitimde aldığı rekor düzeydeki yatırımla eğitim şehri seferberliğinin güçlü bir şekilde devam ettiğine dikkat çekti. Balıkesir'in eğitim altyapısının eksiklerini önemli ölçüde tamamladığına vurgu yapan Vali Şıldak daha sonra Burhaniye Ticaret Odası Özel Eğitim Okulunda öğrencilerle bir araya geldi, öğrencilerin müzik dinletisine alkışlarla eşlik etti. 

İlçesinden mahallesine İlin her noktasında gerçekleştirdiği programlarda vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılanan Vali Şıldak, Burhaniye Pelitköy’de bir araya geldiği vatandaşlarla sohbet etti. Şıldak, samimi bir sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette vatandaşların taleplerini dinledi. 

Programına Ayvalık İlçesindeki temaslarıyla devam eden Vali Şıldak, Ayvalık Hükümet Konağındaki çalışmaları inceledi. İnşaatta inceleme yapan ve bilgi alan Şıldak, yapılan hükümet binalarının İlçelerin en prestijli kamu binaları olarak vatandaşın hizmetine gireceğini dile getirdi. Yeni hükümet binasının turizm hareketliliği yüksek olan Ayvalık'ta kamu hizmetlerinin sunumunda büyük fayda sağlayacağını söyledi. 

Ayvalık Sahil Güvenlik Hizmet Binası Tamamlandı

Vali Şıldak programı kapsamında daha sonra Kuzey Ege Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı’nın Ayvalık’ta yapımı tamamlanan hizmet binasını ziyaret etti. Vali Şıldak, mavi vatanın bekçisi sahil güvenliğin yeni binasının hayırlı olması temennisinde bulundu.

(Bekir Terzioğlu)

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2023, 16:46

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER